Cievna chirurgia

Home Cievna chirurgia

Odstraňovanie kŕčových žíl laserovou metódou ELVeS

 

Cena operácie závisí od rozsahu, pred operáciou je potrebná konzultácia, na ktorú je nutné sa objednať  cena začína od 300 € .

 

ELVeS je vnútrocievny spôsob liečby kŕčových žíl laserom. Je to mnohostranná a ľahko použiteľná metóda, ktorá sa vyvinula pre kompletné riešenie ošetrenia ochorení ciev dolných končatín. Pri tejto metóde sa využíva diódový laser umožňujúci zaviesť mimoriadne tenký svetlovod do lumena širokých i veľmi tenkých ciev. Laserový lúč na konci svetlovodu dokáže vyvinúť vysokú teplotu, a tak uzavrieť poškodenú cievu bez porušenia jej okolia.

 

Kŕčové žily sú veľmi rozšíreným civilizačným ochorením. Možno povedať, že ochorením trpí viac než 50 % populácie, pričom nejde len o kŕčové žily, ale aj o drobné rozšírené cievky na tvári a dolných končatinách. Kŕčové žily sa objavujú v prípade, keď chlopne v žilách nepracujú správne. Žily strácajú elasticitu a pozvoľna sa naťahujú. Krv, ktorá normálne smeruje k srdcu, sa spomaľuje, stagnuje a žily sa zväčšujú. Vystupujú na povrch okolitej kože a sú stále zreteľnejšie. Ak sa prvé príznaky včas neliečia, dochádza k rozvoju ochorenia, objavujú sa pocity únavy, bolesti a opuchy dolných končatín. Poslednou fázou neliečených kŕčových žíl je bercov vred, ktorý predstavuje veľmi nepríjemnú a ťažko zvládateľnú komplikáciu.

 

Ambulantne a efektívne sa metódou ELVeS liečia:

 

·         veľké povrchové podkožné žily,

·         malé povrchové podkožné žily,

·         kŕčové žily,

·         drobné retikulárne žily,

·         pavučinkové rozšírené cievky,

·         bercove vredy.

 

Liečenie kŕčových žíl prešlo dlhodobým vývojom, ale až do dnešných dní je podstatou terapie chirurgický zákrok. Systém ELVeS je však úplne unikátny a revolučný v tom, že kompletný zákrok sa vykonáva v lokálnej anestézii, ambulantne, práceneschopnosť je od 0 do 3 dní a nutnosť bandážovania operovanej končatiny je približne 7 – 10 dní. Použitie lokálnej anestézie taktiež prináša množstvo výhod – je neinvazívne a pre pacienta menej rizikové. Ošetrenie laserom sa realizuje pozdĺž celej cievy. Termický efekt spôsobený laserovým žiarením vedie k úplnému uzavretiu žily. Celkové ošetrenie trvá 30 – 90 minút, avšak samotný laserový zákrok len niekoľko minút. Tak ako pri všetkých chirurgických zákrokoch aj pri použití metódy ELVeS sa môžu vyskytnúť komplikácie. S nimi vás podrobne oboznámi váš ošetrujúci lekár pri vstupnom vyšetrení.

 

Liečenie kŕčových žíl touto metódou prináša:

 

·         vysoký pooperačný komfort v porovnaní s tradičnou chirurgickou liečbou, pri ktorej trvá proces rekonvalescencie až niekoľko týždňov,

·         krátky čas operácie,

·         výborné estetické výsledky – po ošetrení nezostávajú žiadne jazvy a žiadne pooperačné krvné výrony,

·         rýchly návrat k bežným aktivitám,

·         riziko infekcie je prakticky nulové.

 

Pri liečbe retikulárnych žíl sú to nesporne tieto výhody:

 

·         nenastávajú žiadne zmeny farby kože (hyperpigmentácia alebo hypopigmentácia),

·         liečbu možno vykonať aj u pacientov, ktorí užívajú lieky proti zrážaniu krvi,

·         nie je potrebná bandáž,

·         nedochádza k popáleninám,

·         zákrok je prakticky bezbolestný.

 

Ak máte problémy spojené s kŕčovými žilami, odporúčame konzultáciu so skúseným cievnym chirurgom a po ultrazvukovom vyšetrení žilového systému vám bude navrhnutý optimálny postup liečby vášho ochorenia.

PRED / PO

Sklerotizácia ciev – varixov

Rozhodli ste sa podrobiť výkonu, pri ktorom Vám sklerotizačnou metódou odstránime menšie metličkovité, sieťovité alebo väčšie, vakovite rozšírené povrchové žily a žilky na dolných končatinách.

 

Najtenšou vyrábanou ihlou (diabetickou) sa Vám do žíl podáva roztok, ktorý poškodí vnútornú výstelku žilovej steny a za sprievodných príznakov zápalového procesu sa po určitom čase celý sklerotizovaný úsek zmení v neviditeľný, tenký fibrózny pruh.

 

Výkon je málo bolestivý (podľa vyjadrenia viacerých klientov), nevyžaduje podávanie žiadnych bolesť utišujúcich prostriedkov, podávaná látka je minimálne alergénna, množstvo podávanej látky v jednom sedení je 5 ml (1 ampulka), množstvo je absolútne bezpečné, bez výskytu nežiadúcich komplikácií (hlavne najvážnejšie komplikácie – hlbokej žilovej trombózy). Jedná sa o ambulantný výkon, na dohodnutom termíne Vám v jednom sedení vysklerotizujeme spravidla len jednu končatinu v určenom rozsahu. Výkon Vás neobmedzuje v realizovaní bežných činností v pracovnom i osobnom živote.

 

Po výkone musíte aspoň 15 – 20 minút chodiť, absolvovať krátku prechádzku, v prípade nepriaznivého počasia aspoň po chodbe zariadenia. Prineste si preto na výkon pohodlnú obuv.

 

Pančuchu musíte nosiť len cez deň, v období keď najviac sedíte alebo stojíte, pred spánkom si ju môžete pokojne vyzliecť. Pri akejkoľvek športovej aktivite nie je nevyhnutné pančuchu obliekať. Poraďte sa však so svojim lekárom o plánovaných športových aktivitách.

Odstránenie cievnych metličiek
Laserom EMAX sa odstraňujú jemné cievky na tvári a dolných končatinách.

Odstránenie cievnych metličiek

Otváracie hodiny

Pondelok – Piatok 9.00 – 17.00
Sobota ZATVORENÉ
Nedela ZATVORENÉ