Dermatológia

Home Dermatológia

Laserová trvalá epilácia – hornej pery, brady, líca, krku, celej nohy, predlaktia, predkolenia

Je to kozmetický zákrok, pri ktorom sa na požadovanej časti tela trvalo odstránia nežiaduce chĺpky tým, že sa zničia priamo vo vlasovej cibuľke. Oproti klasickým metódam vytrhávania, či už pinzetou, voskami alebo chemicky – epilačnými krémami, je pri laserovej epilácii, príp. epilácii elektrickou ihlou dlhodobý až trvalý efekt.

 

Klient absolvuje prehliadku, na ktorej sa s lekárom dohodne na rozsahu zákroku. Samotné vyšetrenie nie je bolestivé a klient ako aj lekár pri ňom musia mať na očiach ochranné okuliare, keďže laserové svetlo je nebezpečné pre oči. Epilované miesto sa pred zákrokom dezinfikuje a zachladí. Po zákroku je dané miesto ošetrené špeciálnym krémom.

 

Zvyčajne sa zákrok opakuje niekoľkokrát (na tele 3-4 x, na tvári 5x), keďže vlasové cibuľky sa efektívne ničia iba vo svojej rastovej fáze. V rovnakom čase však nie sú všetky chĺpky v tejto fáze a postupne do nej dorastajú v cykloch. Na epiláciu postačuje dĺžka chĺpkov 1-2 mm. Ďalší zákrok sa zvykne opakovať po 2-3 týždňoch. Nie je povolené slnenie ani solárium.

Odstránenie cievok na nose, líci, čele, brade, nohách, ohňa a lupienky

Odstraňujú sa laserom – tenkým prúdom svetla vysielaného v impulzoch do pokožky pacienta. Aby sa správne určila sila, dĺžka a hĺbka laserového impulzu, je nutné absolvovať pred zákrokom dôkladné vyšetrenie a stanoviť diagnózu.

 

Zákrok prebieha ambulantne, bez anestézie a bez následnej rekonvalescencie. Laserová sonda sa priamo dotýka pokožky. Aby nedošlo k prehriatiu pokožky, prípadne ku spáleniu vrchnej časti, je nutné chladenie. Zvyčajne na to slúži chladiaci gél, ktorý sa aplikuje pred zákrokom na ošetrovanú časť. Pacient preto cíti na pokožke počas zákroku mierne a príjemné chladenie. Pri zákroku dochádza k zasiahnutiu žiliek laserovým lúčom, ktorý ich odstráni zrazením (koaguláciou).

 

Týmto spôsobom je možné liečiť nielen cievky a metličky, ale aj závažné pigmentové a vaskulárne lézie (napr. Gorbačovova škvrna na čele), lupienka, oheň alebo tetovanie.

 

Úspešnosť liečby týchto ochorení laserom je veľmi vysoká a zvyčajne (až v 90 % prípadov) stačí iba jeden zákrok na úplné odstránenie kožného defektu.

Liečba akné

Akné je zápalové kožné ochorenie, ktoré je typické sčervenanými kožnými erupciami. V ťažkej forme môže trvalo zjazviť postihnuté oblasti – zvyčajne tváre, krku a chrbta, kde sa nachádza najviac mazových žliaž. Ochorenie sa začína upchatím kožných tukových žliaz, čo vedie k výsevu uhrov (komedónov) v okolí postihnutého miesta. Inými formami akné sú zapálené červené vyrážky (papuly) ,hnisavé vyrážky (pustuly) a zapálené hrboľčeky (noduly).

 

Najčastejšie sa toto ochorenie objavuje v období puberty, častejšie u chlapcov a úzko súvisí s hormonálnymi zmenami, ktoré sa dejú v tomto období, no akné môže pretrvávať zriedkavo aj do tridsiatky až začiatku štyridsiatky.

 

Staršia metóda odstraňovania jaziev po akné spočívala v obrusovaní pokožky. Novšia je ošetrenie laserom, ktorá je podstatne šetrnejšia k pleti a účinnejšia.

Fotoomladenie (Fotorejuvenizácia) tváre teraz za 80,-eur
V súčasnosti sa čoraz viac žien, ale aj mužov rôznych vekových kategórií snaží ovplyvniť svoju vizáž a zakryť stopy plynúceho času. Nechcú však podstupovať náročné a často invazívne ošetrenia, pre ktoré by sa na určitý čas museli vzdať aktívneho spôsobu života. Fotorejuvenizácia je ideálnym riešením…

 

Predstavte si, že vyzeráte mladšie… Radosti i stresy v našom živote, ako aj bežné poveternostné vplyvy a vystavovanie ostrému slnku spôsobujú starnutie našej pokožky. Znaky nášho veku sú, samozrejme, najviac viditeľné na pokožke tváre. Existuje množstvo ošetrovacích metód na zakrytie známok starnutia pleti – od jednoduchých krémov až k väčším chirurgickým zákrokom. Prevratná technológia intenzívneho pulzného svetla ( IPL) doplnená navyše rádiofrekvenčným prúdom (RF) ponúka radikálne zlepšenie s nízkym rizikom a žiadnymi pooperačnými obmedzeniami! Táto technika ošetrenia pleti sa nazýva fotorejuvenizácia – fotoomladenie a môže súčasne liečiť viac kozmetických chýb.

 

Ako účinkuje fotorejuvenizácia? Fotorejuvenizácia je metóda pozostávajúca z piatich až šiestich ošetrení prístrojom využívajúcim IPL a RF s odstupom 3 – 4 týždňov. Širokospektrálne svetlo ovplyvňuje povrchové pigmentačné zmeny, rozšírené póry a drobné kožné cievky. Doplnením o prehriatie hlbokých častí, ktoré zabezpečí práve vysokofrekvenčný elektrický prúd, možno výrazne ovplyvňovať všetky kozmetické chyby, ktoré sa nachádzajú v hlbších častiach pokožky a taktiež kolagén, čím sa zvýši tonus pokožky a vypnú sa aj drobné vrásky. Fotorejuvenizácia výrazne mení celkový vzhľad tváre, a preto sú klienti mimoriadne spokojní. V súčasnosti je to najúspešnejšia metóda v oblasti estetickej medicíny.

 

Aké sú teda účinky fotoomladenia?

 

 • Pôsobí hĺbkovo na kolagén, a tým vyhladzuje jemné vrásky a celkovo mení vzhľad kože
 • Vyrovnáva farbu pokožky a vytvára mladistvý vzhľad
 • Efektívne lieči vaskulárne a pigmentové nedokonalosti
 • Zvyšuje napätie pokožky
 • Redukuje rozšírené póry až o 60 %

 

Fotorejuvenizácia sa najčastejšie vykonáva na tvári, ale vhodná je aj oblasť dekoltu a horná časť rúk až po predlaktie. Pri zákroku sa na danú oblasť nanesie studený gél a na ochranu očí sa použijú tmavé okuliare. Na pokožku sa priloží filter optického vlnovodu a aplikuje sa pulzné svetlo. Počas zákroku môžete pocítiť len veľmi mierne štipnutie a výrazné prehriatie ošetrovanej oblasti. Každý zákrok trvá približne 20 minút. Fotoomladenie sa veľmi účinne vykonáva v kombinácii s rádiofrekvenciou. Intenzívne pulzné svetlo (IPL) a rádiofrekvencia (RF) oddelene majú pri ošetreniach len obmedzenú efektívnosť. Keď sa skombinujú, ponúkajú mimoriadne bezpečnú a efektívnu metódu fotorejuvenizácie. V súčasnosti je kombinácia IPL a RF jediným spôsobom, ktorý umožňuje presne kontrolovať tepelné ovplyvňovanie cielenej oblasti počas zákroku.

 

Prečo treba niekoľko zákrokov?
Všetky procesy prebiehajúce v ľudskej pokožke si vyžadujú určitý čas a na dosiahnutie žiadaného efektu aj opakovanú terapiu. V závislosti od počtu a náročnosti individuálnych kožných problémov sa odporúča 5 – 6 zákrokov. Medzi ošetreniami musia uplynúť najmenej tri týždne. Vaša schopnosť pohybu od zákroku, pracovná výkonnosť a životný štýl sa zákrokom nemenia. V ten istý deň ste schopní vrátiť sa do práce a vykonávať všetky obvyklé činnosti bez akéhokoľvek obmedzenia.

 

Ako sa fotoomladenie líši od iných zákrokov?
Existujú rôzne druhy laserov, ktoré liečia buď červené, hnedé, alebo iné škvrny, príp. sa používajú na obnovu povrchu pokožky pleti. Žiadne z nich však neposkytujú také dlhotrvajúce zlepšenie štruktúry pleti ako ponúka fotorejuvenizácia pomocou pulzného svetla, doplnená navyše rádiofrekvenčným prúdom.

 

Ktoré kožné nedostatky možno fotorejuvenizáciou ošetrovať aj samostatne?
Aplikácia intenzívneho svetla regeneruje povrchové aj podkožné vrstvy pokožky, omladzuje ju a rádiofrekvencia zároveň vnáša termálnu energiu hlbšie do podkožného tkaniva.. Po niekoľkých zákrokoch môžete vidieť významné zredukovanie nežiaducej pigmentácie a jemnejší vzhľad obnovenej pokožky. Rovnaký zákrok sa robí na krku, dekolte a na rukách.

 

Ľahkými cievnymi zmenami sú rozšírené žilky a vlásočnice.

 

Tvár má rozsiahlu sieť žiliek a drobných krvných cievok, nazývaných vlásočnice. Plynutie času, stres, ostré slnko a iné faktory môžu zapríčiniť ich trvalé rozšírenie a následný vznik červených žiliek alebo škvŕn na tvári. Fotorejuvenizácia môže pomôcť úplne odstrániť poškodené žilky a škvrny.

 

Rosacea alebo ružienka: Rosacea je kožné ochorenie, ktoré spôsobuje červené fľaky na tvári a chronické červenanie z rozšírených krvných žiliek. Rosacea môže zapríčiniť aj tvorbu zapálených vyrážok na nose a lícach. Intenzívne pulzné svetlo úspešne ošetrí rozšírené krvné cievky a sčervenanie s dlhotrvajúcim účinkom u žien aj mužov bez poškodenia okolitej zdravej pokožky.

Aplikácia Bioexpander

Bioexpander je charakteristický kovalentnými väzbami  molekúl a priečnym zosieťovaním , ktoré zabezpečujú stabilitu a dlhotrvajúci efekt. Molekulárna sieť znižuje aktivitu enzýmu hyaluronidáza, ktorý kyselinu hyalurńovú rozkladá, čím sa výsledný efekt stáva dlhotrvajúci   18- 24 mesiacov.

 

Výhody Bioexpander:

 • nie je potrebné testovanie na alergiu
 • stimuluje syntézu kolagénu
 • čistý biokompatibilný gél monofázický
 • gél neživočíšneho pôvodu
 • dlhotrvajúci účinok 18-24 mesiacov
 • bez bielkovín, neobsahuje voľné radikály

 

V rámci viacfázového procesu dochádza k tvorbe hustej a mimoriadne stabilnej, trojrozmernej siete kyseliny hyalurónovej, ktorá poskytuje dlhodobý kozmetický účinok.

 

Hlavné charakteristiky Bioexpander 

 • vysoká čistota / absolútna bezpečnosť
 • jednoduchá aplikácia vo forme injekcií
 • vysoká miera spokojnosti pacientov

 

Zložky Bioexpander, ktoré sú odrazom najnovšieho stavu výskumu, sú ultračisté, biokompatibilné a nealergénne. Naše prípravky teda napĺňajú vo významne vyššej miere, než aká je požadovaná, tie najprísnejšie štandardy stanovené „európskymi smernicami“ (CE certifikácia).

 

Klinické štúdie potvrdzujú optimálnu kompatibilitu, bezpečnosť a účinnosť.

 

Kvalita s dlhotrvajúcim účinkom.

 

PRED a PO

 

 

Aplikácia BOTULOTOXÍNU – odstránenie vrások a nadmerného potenia bez operácie
Čo je to BOTULOTOXÍN?

 

V liekovej podobe je neurotoxín, ktorý uvoľňuje kŕče svalov. V korektívnej dermatológii sa injekčne aplikuje vo veľmi nízkych dávkach hlavne do problémových častí tváre.

 

Čo botulotoxín odstraňuje?

 

 • mimické vrásky na čele, pri koreni nosa a okolo očí
 • drobné asymetrie na tvári
 • nadmerné potenie podpazušia, dlaní a plôch nôh

 

Výhody aplikácie botulotoxínu

 

 • pred aplikáciou netreba absolvovať žiadny test a zákrok je možné vykonať okamžite
 • po aplikácii nie je nutná pracovná neschopnosť
 • výsledný efekt nie je trvalý a každý má možnosť rozhodnúť sa, či mu táto metóda vyhovuje a bude v nej pokračovať

Ošetrenie laserovým prístrojom EMAX

 

Chceme Vám predstaviť nový najmodernejší, najúčinnejší špičkový laserový prístroj E MAX od najznámejšieho výrobcu laserových a IPL systémov na svete, s ktorým pracujeme ako prví a jediný na Slovensku aj v Českej republike.E max využíva prevratnú elos technológiu, kombinujúcu v sebe energiu optickú a energiu bipolárnej rádiofrekvencie /RF/ doplnenú diódovým laserom. Tato inovatívna technológia zaručuje bezpečné efektívne neinvazívne ošetrenie s maximálnymi výsledkami.Všetky ošetrenia vykonáva s maximálnym účinkom a výsledným efektom:

 

·         ultra rýchlu a maximálne účinnú epiláciu

·         vypnutie kontúr tváre s okamžitým efektom – 3 ošetrenia

·         Trinity – celkové omladenie tváre a krku (face lift) – stačia len 3 ošetrenia v trojtýždňových intervaloch

·         odstraňuje cievky na tvári a dolných končatinách

·         liečba akné – potrebných 6 až 8 ošetrení za 1 mesiac

·         odstraňuje drobné vrásky, hyperpigmentácia a cievne metličky (fotorejuvenizácia)

Mezoterapia –  Dermaheal HSR

Účinok spočíva  v unikátnom složení – 58 aktívnych ingrediencií

– 5 biomimetických  peptidov – odstraňujú vrásky, revitalizujú pokožku

– 1% kyselina hyaluónová –  hydratuje  pokožku

– 13 vitamínov – priaznivé účinky pre revitalizáciu

– 24 aminokyselín – tvorba fibroblastú

– 5 minerálov – ochraňujú pokožku pred nepriaznivými vplyvmi

– 4 koenyymy – proliferujú a revitalizujú kožné bunky

– 4 nukleové kyseliny – regulujú syntézu proteínov

– 2 redukčné činidlá – zastavujú oxidáciu dermálnych a epidermálych buniek

 

Mezoterapia – Dermaheal HL – Starostlivosť o vlasy, vlasová mezoterapia

 

– 4- biommimetické peptidy

– 4 koenzímy

– 4 nukleové kyseliny

– 2 redukčné činidlá

– 13 vitamínov

– 24 aminkyselín

– 5 minerálov

Aplikácia Regenyal Idea

Nové ošetrenie pokožky prípravkom Regenyal Idea je vhodné na dlhodobé vyhladenie Vašej pleti. Regenyal Idea je zložený z kyseliny hyalurónovej, ktorá sa prirodzene nachádza v pleti a stará sa o jej hladkosť. Ošetrenie týmto prípravkom je vyvinuté tak, aby poskytovalo dlhodobý účinok.

 

Aplikácia Regenyal Idea:

 • Prináša okamžité výsledky
 • Nie je potrebné prvotné testovanie
 • Aplikácia je veľmi rýchla

 

Prípravek REGENYAL IDEA LIPS má fyzikálno-chemickú štruktúru, vďaka ktorej je produkt obzvlášť jemný a pružný. Vďaka správnemu stupňu sieťovania a obsahu voľnej kyseliny hyalurónovej dokáže prenikať do tkanív a vyplniť aj tie najmenšie medzery. Vďaka týmto vlastnostiam sa hlavne používa na zvýraznenie kontúr pier. Okrem toho preniká do vrások na okrajoch pier, vyhladzuje ich a opravuje. Je tiež užitočný pri injekciách do špecifických oblastí.

 

REGENYAL IDEA SUPER LIPS je hustejšie zosieťovaný a štruktúrovaný prípravok s menším množstvom voľnej kyseliny hyalurónovej. Zachováva si vysokú elasticitu, ale s väčšou objemovou aktivitou. Vďaka týmto vlastnostiam je vhodný na vytvorenie určitého objemu a everzie pier.

 

PRED a PO

 

 

Aplikácia Princess

 

Čo je Princess? 

 

Princess je nový rad prípravkov vytvorený pre rôzne typy ošetrenia pokožky, ktorý umožňuje dokonale modelovať tvár a omladiť takmer ktorúkoľvek časť tela. Princess je gélový implantát na báze kyseliny hyalurónovej, čo je látka pre telo vlastná, ktorá sa postupne bez zvyškov vstrebe. Účinok je dlhotrvajúci, ale nie trvalý. Rad výrobkov Princess® bol vyvinutý rakúskymi odborníkmi spoločnosti CromaPharma, ktorá má dlhoročné skúsenosti s vývojom a spracovaním bezpečných a účinných materiálov na báze kyseliny hyalurónovej.

 

Prečo Princess?

 

S narastajúcim vekom a vplyvom ďalších faktorov, ako je napr. fajčenie alebo nadmerné opaľovanie dochádza ku prvým náznakom vrások a ku strácaniu objemu pokožky v tvári. Po aplikácii výplňového materiálu Princess sú vrásky okamžite vyhladené; objem je harmonicky obnovený. Vaša pleť je viditeľne žiarivejšia, mladšia a zdravšia.

 

Princess napravuje prirodzenú stratu kyseliny hyalurónovej v dôsledku starnutia jemným a pravidelným dopĺňaním a dlhodobou hydratáciou pokožky. Týmto spôsobom výrazne zlepšuje napätie a elasticitu pokožky.

 

Čo pre Vás môžeme urobiť?

 

 • Odstránenie jemných až hlbokých vrások
 • Zväčšenie a korektúra pier
 • Modelácia a korektúra tváre
 • Omladenie pokožky od hlavy až k päte
  Naša mezoterapia je obohatená o aktívnu zložku – glycerol, ktorý Vašu pokožku hydratuje počas dlhšej doby
 • Vyrovnanie tónu pleti a zlepšenie elasticity Vašej pokožky

 

 

 

 

ENDOLIFT je minimálne invazívna laserová liečba využívajúca inovatívny laser Eufoton LASEmaR 1500 (FDA certifikovaný a schválený pre laserovú liposukciu). Táto nová metóda sa zameriava na redukciu ovisnutej pokožky a nahromadeného tuku. Má viacnásobné účinky: remodeluje hlboké aj povrchové vrstvy pokožky, sťahuje ovisnutú pokožku, aktivuje tvorbu nového kolagénu a eliminuje nahromadený tuk.

 

ENDOLIFT je lekárske ošetrenie a vykonáva sa vždy vo špecializovaných certifikovaných pracoviskách. Ambulantné ošetrenie ENDOLIFT vyžaduje použitie špeciálnych Eufoton FTF mikrooptických vlákien, tenkých ako vlas, ktoré sa dajú ľahko zavádzať bez akýchkoľvek rezov priamo pod kožu, do hypodermis. Pri prechode dermis pôsobia tieto FTF mikrooptické vlákna ako intradermálna cesta pre prenos laserovej energie, zabezpečujú významné, viditeľné výsledky. Zákrok je bezbolestný, s použitím minimálnej povrchovej anestézie, alebo bez použitia anestézie, iba s chladením. Procedúra zahŕňa iba minimálnu, alebo žiadnu rekonvalescenciu po zákroku, je bez komplikácií spojených s chirurgickými zákrokmi. Pacienti môžu behom niekoľkých hodín po zákroku vykonávať bežné aktivity. Výsledky sú okamžité a dlhodobé, avšak celá ošetrená oblasť sa bude postupne zlepšovať a to po dobu 3 mesiacov po ošetrení ENDOLIFTom®, pretože sa v hlbokých vrstvách pokožky bude tvoriť ďalší kolagén.

 

Otváracie hodiny

Pondelok – Piatok 9.00 – 15.00
Sobota ZATVORENÉ
Nedela ZATVORENÉ