Plastická chirurgia

Home Plastická chirurgia

Odstránenie znamienok, bradavíc a výrastkov  je bezbolestný zákrok vykonáva sa v lokálnej anestézii, po zákroku pacient odchádza domov, stehy sa vyberajú na 7 deň na tvári, na 14 deň na tele.

 

Pozor!

Odstránenie znamienka sa vykonáva  aj ako prevencia pred vznikom zhubného melanómu.

 

Znamienka a výrastky odstraňujeme aj laserom. Na zákrok sa čaká maximálne cca 7 dní. Cena je závislá od lokality, veľkosti, množstva znamienok a spôsobu odstránenia.

Korekcia nosa (rinoplastika)

Pomerne častý typ operácie, ktorý má estetický vplyv na celú tvár.

 

 • Jednoduchá korektívna operácia nosa- operácia mäkkých častí a špičky nosa
 • Komplikovaná korektívna operácia nosa- operácia mäkkých častí a špičky, vrátane kostených častí nosa

 

Plastika nosa je zákrok, ktorý mení vzhľad nosa a celkového profilu tváre. Môže napraviť veľkosť nosa, tvar špičky alebo prepážky, zmeniť uhol medzi nosom a hornou perou alebo zúžiť nosné dierky. Taktiež môže napraviť aj vrodené defekty alebo zranenia a pomôže pri dýchacích problémoch.

Operácia trvá obyčajne jednu až dve hodiny, niekedy aj dlhšie v závislosti od náročnosti zákroku. Pacient býva počas operácie v lokálnej anestézii. Komplikovaná operácia nosa sa vykonáva v celkovej anestézii.

 

Priebeh operácie sa začína odseparovaním kože z kosti a chrupavky jednoduchým rezom. Potom sa nos upraví do požadovaného tvaru a koža sa spätne natiahne na kosť. Na nos sa aplikuje dlaha na spevnenie nosa a do nosných dierok sa zavedú tampóny na lepšiu stabilizáciu nosnej priehradky.

 

Po operácii mierne opuchne tvár, nos je citlivý a ojedinele sa objavujú aj bolesti hlavy. Vtedy zaberajú lieky proti bolesti. Je dobré zostať ležať v posteli s vyvýšenou hlavou, a to prvých 24 hodín po operácii. Mierne svrbenie a opuchy okolo očí sa objavia ako prvé príznaky, vrchol prichádza po dvoch až troch dňoch. Odporúčajú sa studené obklady, ktoré zmierňujú opuchy. Tie zmiznú po dvoch týždňoch.  V prípade nosných tampónov, ktoré sa po dvoch dňoch vyberú, sa pacient začne cítiť lepšie. Dlaha a stehy sa odstraňujú dva týždne po zákroku.

 

Po dvoch dňoch po zákroku začína byť pacient mobilný a po dvoch týždňoch je zvyčajne schopný vrátiť sa do bežného života. Po pár týždňoch do šiestich mesiacov sa nos formuje a po pol roku nadobudne konečný tvar. Dva až tri týždne po zákroku treba obmedziť náročnejšie športové aktivity, treba sa vyhýbať silnému treniu nosa a slnečným lúčom. Namiesto klasických okuliarov sa odporúčajú skôr kontaktné šošovky až do úplného stabilizovania nosa.

 

Po operácii nieje vidieť žiadne stopy po zákroku, keďže ide o operáciu vo vnútri nosa.

Pred a po :

 

 

 

Korekcia uší (otoplastika)  

Operácia, ktorá sa vykonáva aj u detí a rieši problém tzv. odstávajúcich uší.

 

Otoplastika je metóda plastickej chirurgie, ktorou možno docieliť žiadaný tvar a veľkosť uší a, samozrejme, odchýlku ušnice od hlavy, ktorá, keď je veľká, spôsobuje tzv. odstávanie. Túto plastiku možno robiť deťom už od 6-tich rokov a nie je nezvyčajná ani u starších ľudí. Zákrok sa robí prevažne ambulantne. Častou otázkou rodičov je, kedy je najlepšie načasovať operáciu. V prípade, že je dieťa v štádiu, kedy si všíma okolie a trpí posmešnými poznámkami spolužiakov, je najvyšší čas zveriť ho do rúk odborníkov. Traumu dieťaťa po zákroku vždy vystrieda radosť!

 

Plastická operácia uší je u nás bezbolestný zákrok,  vykonáva sa v lokálnej anestézii, trvá cca 2hodiny, pacient po zákroku odchádza domov.

 

Hlava býva zabalená v obväzoch,  Po týždni sa obväzy nahradia čelenkou. Stehy sa odstraňujú po 2 týždňoch.

Pred a po :

 

 

Korekcia viečok (blefaroplastika) s korekciou vrások okolo očí

Operácia s redukciou nadbytočnej kože, nahromadeného tuku a s korekciou vrások okolo očí, ktorá často zlepší aj videnie.

 

Operácia očných viečok patrí k zákrokom, ktoré riešia zmeny kože a okolitých štruktúr oka spôsobené starnutím. Ide o radikálne odstránenie týchto prejavov s veľmi efektným výsledkom. Chirurgický zákrok spočíva v odstránení nadbytku kože viečok a odstránení tukových vačkov. Operácia viečok sa robí najčastejšie medzi 40. – 50. rokom života. K operácii horných viečok by sme mali pristupovať pri výraznejšou nadbytku kože skôr, než nastanú únavové príznaky spôsobené previsnutou kožou viečok. Na dolných viečkach nevznikajú výrazné kožné prebytky, avšak keď sa začnú objavovať opuchy dolných viečok od únavy alebo po dlhšom spánku, nemali by sme operáciu odkladať. Pri včasnom odstránení zostane koža na dolných viečkach pružná a opuchy sa už neobjavujú. Operovať možno horné aj spodné viečka naraz. Korekcia viečok je bezbolestný zákrok , vykonáva pri lokálnom znecitlivení, pretože pri operovaní dolných viečok je potrebná spolupráca pacienta. Zákrok trvá cca 1 hodinu, po zákroku odchádza pacient domov. Stehy sa vyberajú o 7 dní.

 

Celkovú anestéziu možno vykonať po dohode s pacientom. Prepustenie pacienta do domáceho ošetrenia je v takomto prípade možné až na druhý deň po operácii.

 

 • Odstránenie previsov a vrások horných viečok
 • Odstránenie previsov a vrások dolných viečok
 • Xantelazmy – tukové usadeniny – na oboch viečkach jedného oka

Pred a po :

 

 

Fotogaléria MUDr. Jána Bumberu

 

Korekcia prsníkov a výmena implantátov

Zväčšenie pŕs pomocou implantátov sa odporúča pri nedostatočne vyvinutých prsiach mladých pacientiek alebo tam, kde úbytok žľazy spôsobil ich ovisnutie.

 

Modelovanie pŕs je operáciou, ktorá sa robí na zlepšenie tvaru a pevnosti prsníkov. Táto efektná operácia je vhodná pre ženy s nedostatočne vyvinutými prsiami alebo pre ženy postihnuté nedostatočnou pevnosťou a pružnosťou pŕs po dojčení alebo schudnutí, alebo pri stranovej asymetrii pŕs.

 

Pri výbere implantátu treba brať ohľad najmä na jeho veľkosť – musí byť úmerný veľkosti prsnej žľazy. Pri operácii sa implantát vkladá zvyčajne za prsnú žľazu a príliš veľký implantát by mohol byť na prvý pohľad viditeľný, prechod medzi prsníkom okolím by nebol plynulý. V prípadoch, keď je žľaza nedostatočne vyvinutá, prípadne je takmer nevyvinutá, volí sa umiestnenie implantátu hlbšie – za veľký prsný sval. Používame americké najkvalitnejšie prsníkové implantáty s doživotnou zárukou.

 

Operácia sa vykonáva v celkovej anestézii a trvá 60 – 90 minút, ak nie je potrebné následné modelovanie prsníkov. Rez sa vedie na troch možných miestach – výber závisí od typu použitého implantátu – v podpazuší, podprsnej ryhe alebo v spodnej polovici hranice prsného dvorca. Pooperačný postup je podobný ako pri modelovaní prsníkov. Na konzultácii  majú pacientky možnosť vyskúšať si implantáty rôznych veľkostí. O veľkosti implantátov si môžete rozhodnúť sama.

 

Pozor baby, kto si rezervuje termín operácie a zloží zálohu, konzultácia nebude účtovaná. Používame najkvalitnejšie americké implantáty MENTOR, na implantáty dávame doživotnú záruku. Nemáme žiadne reoperácie. 

Pred a po :

Fotogaléria MUDr. Jána Bumberu

Prsníky u žien sú spájané od dávna so ženskosťou, materstvom ale aj symbolom krásy. V mnohých prípadoch sú prsníky skôr zdrojom problémov. Často sú zdrojom týchto ťažkostí veľké alebo tzv. hypertrofické prsníky. Okrem zdravotných problémov z nadváhy prsníkov ( bolesti chrbta a krku spojené s deformitami na skelete, dýchacími problémami, zmenami na koži v oblasti pliec po iritáciách ramienkami podprsenky a zapareniny v oblastiach pod prsníkmi) sú veľké prsníky aj príčinou psychických ťažkostí, problémov s oblečením atď. Metódou voľby je zmenšovacia operácia prsníkov – redukčná mammaplastika.

 

Najvhodnejšími kandidátmi na operáciu sú klientky so zdravotnými problémami viac ako klientky žiadajúce skôr kozmetický efekt. Operácia sa doporučuje u žien s plne vyvinutými prsníkmi, ale v indikovaných prípadoch t.j. pri závažných zdravotných problémoch spôsobených veľkými prsíkami môže byť operácia urobená aj v mladšom veku. Operácia nie je doporučená u žien, ktoré plánujú kojiť dieťa. Najvhodnejší čas na redukčnú mammplastiku je po schudnutí klientky, kedy dochádza k redukcii objemu prsníkov a ich eventuálnemu poklesu. Sú však ženy, ktoré ani pri schudnutí z iných častí nedokážu schudnúť z prsníkov alebo len minimálne.

 

Plánovanie rozsahu operačného závisí od očakávaní klientky, od operačnej techniky, ktorá je do istej miery ovplyvnená kvalitou kože, vekom klientky, tvarom a veľkosťou prsníkov. Vždy je potrebný dialóg medzi klientkov a operatérom, ktorý by mal končiť konsenzom o veľkosti a tvare prsníkov, možných rizikách ( každá operácia nesie so sebou istú neurčitosť konečného výsledku a riziká ) a benefite operácie. Je možné zvoliť viacero operačných techník na zmenšenie veľkosti prsníkov ( centrálna stopka, dolná stopka, horná dolná stopka) v niektorých extrémnych prípadoch je však nutný voľný prenos komplexu bradavka-dvorec. Klientka je upozornená na poruchy citlivosti bradaviek, ktorá môže pretrvávať niekoľko dní až týždňov v dôsledku opuchu, no v niektorých prípadoch najmä pri veľkých prsníkoch môže byť aj trvalá a do istej miery môže vplývať na sexuálny život pacientky, s čím musí byť žena podstupujúca operačný zákrok vyrozumená.

 

Operatér po zvolení klientky si robí fotografie v štandartných polohách, aby mohol následne vyhodnotiť pred a pooperačný stav.

 

Klientka by mala byť vyšetrená v prsníkovej poradni, kde mamológ zváži vhodné doplnenie vyšetrení ako ja mamografia alebo sono prsníkov.

 

 

Predoperačná príprava

 

 • pred operáciou je potrebné vyšetrenie prsníkov mamograficky alebo sonograficky.
 • klient/ka musí pred zákrokom prestať užívať lieky znižujúce zrážanlivosť krvi/ antikooagulanciá minimálne 10 dní až 2 týždne pred operáciou. Antikoagulačné lieky je potrebné cestou indikujúceho lekára nahradiť inými liekmi v deň operácie sa klient/ka umyje – osprchuje mydlom a vodou, odlíči sa, večer pred operáciou si umyje vlasy
 • večer pred operáciou alebo v deň operácie sa klient/ka umyje – osprchuje mydlom a vodou, odlíč sa, umyje si vlasy
 • ráno alebo večer pred operáciou si vyholí pazuchy
 • od polnoci nejesť, nepiť
 • minimálne týždeň pred operáciou nefajčiť

 

Priebeh operácie

Operácia sa robí v celkovej anestézii. Dĺžka operácie je 2-4 v závislosti od typu operácie a veľkosti redukcie tkaniva prsníkov. Na našom pracovisku máme zaužívanú tzv. „Wet techniku“. Táto technika nám znižuje perioperačné straty krv, znižuje krvácanie v pooperačnom období, menšie krvácanie menší opuch a modriny, rýchlejšia rekonvalescencia. Operácia sa robí pod clonou antibiotík, ktoré sú podávané do žily. Pri operácii sa odstraňuje nadbytočná koža, tukové tkanivo a žľaza. Taktiež sa zmenšuje veľkosť dvorca, ktorý pri veľkých prsníkoch bežne presahuje štandardný priemer. Komplex bradavka a dvorec sa presúvajú do novej polohy smerom nahor. Následne je prsník zložený do nového tvaru a výsledná jazva má tvar obráteného T alebo je orientovaná len v zvislom smere a okolo dvorca, eventuálne má tvar písmena J.

 

Tento typ jazvy je estetickejší avšak operácia tohto typu je vhodná len do určitej veľkosti prsníkov. Najvhodnejší operačný postup zvolí plastický chirurg po konzultácii s klientkou. Štandardne sú vkladané do rán hadičky tzv. Redonove drény, na odsávanie prebytočnej krvi, aby nevznikol hematóm. Drény sú odstránené po 48 hodinách v závislosti od množstva odsatej krvi, niekedy sa ponechávajú aj dlhšie. Hrudník pacientky je na konci operácie zabandážovaný elastickým obväzom.

 

 Pooperačné obdobie

 

Prvý preväz robíme po 48 hodinách od operácie, vtedy sa môžu vybrať aj drény, pokiaľ však odsávajú krv a tekutinu sú ešte ponechané. Klientke je následne naložená elastická modelačná podprsenka, ktorú nosí nepretržite 24 hodín 6 – 8 týždňov. Pooperačne môže mať pacientka bolesti z operácie a opuchu, tieto sú tlmené podľa potreby analgetikami. V niektorých prípadoch môžu bolesti pretrvávať aj viac týždňov.

Klientka vstáva z postele na 1.- 2. pooperačný deň. Návrat k bežným činnostiam je možný v priebehu pár týždňov, zdvíhanie ťažkých bremien alebo ich tlačenie sa neodporúča asi 1 mesiac. Bežný návrat do práce je okolo 2 týždňov po operácii. Obmedziť nadmerné cvičenie – strečing, etc. , a minimálne 6-8 týždňov by sa mala klientka vyhýbať plávaniu a tenisu. Vyhýbajte sa sexuálnym aktivitám týždeň a viac, jemný kontakt s prsníkmi je možný po 3 týždňoch. Pokiaľ sú rany zošite nevstrebateľným šicím materiálom, tento sa vyberá 14.deň od operácie, v niektorých prípadoch aj neskôr. jazvy vyzrievajú po 3-6 mesiacoch, to znamená po operácii sú jazvy červené, vystúpené nad povrch, hrubšie, postupne tlakovými masážami sa upravujú, jemnejú. Jazvy pri operácii prsníkov sú trvalé. Často zostávajú aj niekoľko mesiacov červené až potom blednú na tenké bledé čiary. Našťastie sú jazvy vo väčšine prípadov umiestnené na menej viditeľných miestach.

 

Prsníky po operácii podliehajú zmenám. Ich tvar sa mení a za konečný výsledok môžeme považovať stav po 6 mesiacoch niekedy až po 1 roku.

 

Pacientka je následne sledovaná v prsníkovej poradni a pravidelne vyšetrovaná.

 

Popísaný stav vychádza z bežného pooperačného priebehu. Rekonvalescencia je však proces individuálny a závisí od schopností hojenia každého organizmu ako aj dôsledného dodržiavania pooperačnej disciplíny.

 

Počas konzultácie Vás chirurg oboznámi s priebehom operácie, pooperačnou starostlivosťou ako aj možnými komplikáciami súvisiacimi s operačným výkonom, a odpovie Vám na Vaše otázky spojené s operáciou.

 

Lifting

 

 • Face lifting– Napnutie kože tváre na vyhladenie vrások
 • Forehead lifting– Napnutie kože na vyhladenie vrások
 • Eyebrow lifting– Zdvihnutie obočia
 • Lifting krku– Napnutie kože krku na vyhladenie vrások
 • Lifting pery– Chirurgické zväčšenie pery

 

Face lifting je operačný zákrok, pri ktorom sa odstránením časti kože, prípadne odsatím nadbytočného tuku, dosahuje sa mladistvejší výraz tváre a vyhladia sa aj hlboké vrásky.

 

Rozsah zákroku záleží od stavu pokožky, typu tváre pacienta, množstva a rozloženia vrások… Najčastejšie sa face lifting týka oblasti krku a čeľustí, keďže na týchto partiách je najviac viditeľné ochabnutie a previsnutie kože.

 

Pri samotnom zákroku sa používajú rôzne techniky – odsávanie tuku, odstránenie prebytočnej kože a samotný ,,výťah“ tváre. Okrem toho sa môže niekedy pristúpiť aj ku kolagénovým injekciám.

 

Viditeľný výsledok je častokrát dosiahnuteľný už po jednej operácii. Existuje aj zákrok menšieho rozsahu tzv. „mini lift“, ktorého výsledky však nie sú také dlhodobé ako pri klasickom face liftingu.

 

Zákrok prebieha v lokálnej anestézii a pacient by sa mal zdržať fajčenia a mal by byť vo výbornej zdravotnej kondícii najmenej 10-14 dní pred operáciou. Rezy sa vedú tesne za hranicou rastu vlasov pred ušami. Ak sa odstraňuje prebytočná koža pod bradou, rez sa vedie v prirodzenej vráske. Obväzy sa odstraňujú po 5-6 dňoch a stehy sa vyberajú po 7 – 14 dňoch podľa ich umiestnenia.

 

Zriedkavo sa pri face liftingu objavia krvné podliatiny, zmena pigmentácie alebo strata citlivosti v oblasti uší.

Ostatné estetické zákroky a korekcie

 

 • Zavedenie náušníc a piercing.
  Jednoduchý, no odborný zákrok.

 

 • Odstraňovanie materských znamienok. 
  Zložitejší zákrok, ktorý sa vykonáva aj ako prevencia pred vznikom zhubného melanómu.

 

– Odstraňovanie malého ložiska na tvári (do 0,5 cm)
– Odstraňovanie veľkého ložiska na tvári (od 0,5 cm)
– Odstraňovanie malého ložiska (do 0,5 cm) na krku, trupe alebo končatinách
– Odstraňovanie väčšieho ložiska (nad 0,5 cm) na krku, trupe alebo končatinách
 

 

 • Korekcia vertikálnej vrásky čela.
 • Vyhladenie priečnej vrásky čela.
 • Chirurgické odstránenie jazvy.
  Vylepšuje a odstraňuje jazvy po operáciách alebo úrazoch.
 • Chirurgické odstránenie tetovania s možnosťou priameho uzavretia rany.
  Komplikovanejší zákrok, ktorý závisí od kvality a veľkosti tetovania.

Popôrodné korekcie

Plastická operácia brucha (abdominoplastika).

 

Operácia, s ktorou sa odstraňuje nadbytok kože a tuku previsnutého brucha po pôrode alebo výraznom schudnutí. Operácia spevňuje rozostúpené svaly brušnej steny, zníži tukovú vrstvu a odstráni nadbytok kože, vykonáva sa v celkovej anestézii s 2 – 3 dennou hospitalizáciou s rekonvalescenciou asi 14 dní.

 

Modelovanie prsníkov (mammaplastika)

 

Gravidita a dojčenie spôsobujú nárast prsných žliaz a kože. Po ukončení laktácie sa však väzivá a tkanivá nevracajú späť do pôvodného stavu, koža je menej pružná a ostáva uvoľnená po zmene objemu prsných žliaz na pôvodnú veľkosť. Okrem toho na pokožke ostávajú často mnohopočetné strie, najmä po extrémnom zväčšení pŕs počas tehotenstva.

 

Menopauza je druhým obdobím, v ktorom dochádza ku zmene tvaru a veľkosti pŕs. Prsné žľazy strácajú objem a koža sa opäť nie je schopná prirodzene prispôsobiť ich veľkosti tak, aby ich tesne obopínala. Keďže tukového tkaniva v týchto partiách taktiež nie je veľa, nemožno korigovať ich objem ani takýmto spôsobom.

 

Tieto zmeny sa celkovo prejavia v povolení až ovisnutí celého prsníka. Modelovanie prsníkov koriguje práve nadbytok kožného obalu tak, aby sa prispôsobil veľkosti prsnej žľazy, v niektorých prípadoch však treba modelovať aj samotnú žľazu do požadovaného tvaru a rozmeru. Ak dôjde prirodzene k úbytku prsnej žľazy, dopĺňa sa jej objem umelými prsnými implantátmi. Treba však, aby sa tieto zásahy robili až v čase, keď žena už neplánuje tehotenstvo, alebo ho neplánuje v niekoľkých najbližších rokoch, pretože by mohlo nepriaznivo ovplyvniť už existujúcu modeláciu prsníkov a taktiež by mohlo dôjsť k nedostatočnej tvorbe materského mlieka počas laktácie, keďže niektoré modelovania si vyžadujú odobratie časti prsnej žľazy.

 

Všetky tieto zákroky so sebou prinášajú jazvy. Zvyčajne sa rezy vedú okolo prsného dvorca, ďalej zvislo dole, k podprsníkovej ryhe a v jej priebehu – konečný tvar teda pripomína kotvu. Ich rozsah je určený rozsahom modelovania.

 

Každému zásahu predchádza individuálna osobná konzultácia so skúseným plastickým chirurgom. Je to veľmi dôležité, keďže zásah je individuálny, podľa tvaru a rozsahu modelovania. Samotný zákrok prebieha pod úplnou anestéziou približne 1,5 – 2 hodiny. Po operácii nasleduje pokojný režim. Bez zvýšenej fyzickej záťaže (1. deň), preväzy rán (3. – 4. deň) a vyberanie stehov (7. – 10. deň). Plná záťaž je možná až po 1 – 2 mesiacoch.

Mužská plastická a estetická chirurgia

 • Gynekomastia
  Korekcia a odstraňovanie abnormálneho mužského poprsia.

Labioplastika – korekcia pyskov ohanbia 

Labioplastika je bezbolestný zákrok,  vykonáva sa v lokálnej anestézii, operácia trvá cca hodinu a pol, po zákroku pacientka zostáva cca 4 hodiny u nás a môže odísť domov. Na kontrolu príde o 7 a 14 dní.

Systém Body Tite- rádiofrekvečne asistovaná  invazívna liposukcia

 • najnovšia technológia v plastickej chirurgii
 • kombinácia liposukcie s rádiofrekvenciou
 • chirurgické tvarovanie tela a „vyžehlenie“ kože zvnútra v jednom ošetrení

 

Rádiofrekvenčná liposukcia

výhody rádiofrekvenčnej liposukcie:

 • okamžitá redukcia nadbytku kože 16-17%
 • postupná redukcia nadbytku kože zhruba 30%  do 3 mesiacov

po operácii

 • redukcia aj kože v takom rozsahu, že väčšinou nie je potrebná

abdominoplastika

 • je absolútne bezpečná vďaka nainštalovaným tepelným senzorom

 

Najčastejšie ošetrované kombinácie oblastí:

brucho-boky-pás 45 %

brucho-boky-pás-stehná 32 %

vnútorné stehná-vonkajšie stehná 15 %

podbradok 2 %

iné 1 %

 

Princíp: Prechod rádiofrekvečného prúdu cez zvyšok tukovej vrstvy a kože, ktorá má vysoký odpor. Prechodom prúdu cez odpor sa prúd mení na tepelnú energiu, čím dochádza k zahriatiu kože dermis zloženej z bielkoviny kolagén. Vekom sa medzi vláknami kolagénu uvoľňujú sulfidické môstiky, čím sa vlákna povoľujú. Výsledkom je povolená koža . Tepelným zahriatím kolagénu cca na 60st C, dochádza k naštartovaniu kolagénu.

Pri použítí BodyTitu dochádza k výraznej redukcii povolenej kože v priemere 8- 17cm, a redukcii previsu kože.  Tým sa  môže  redukovať  štandardná abdominoplastika na miniabdominoplastiku.

Body Tite je bezpečný tým, že v mínusovej elektróde je zabudovené tepelné čidlo, ktoré upozorní , že dané miesto je adekvátne zahriate, aby to malo efekt.

BodyTite a PAL liposukciu je možné kombinovať pri lipotransfére, čo u iných techník nieje možné.

Otváracie hodiny

Pondelok – Piatok 9.00 – 17.00
Sobota ZATVORENÉ
Nedela ZATVORENÉ